Bezpieczeństwo informacji w branży IT – czy będzie łatwiej o specjalistów?

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu rozpoczęła właśnie pierwsze prace związane z projektem TeBelSi dotyczącym Bezpieczeństwa Danych w IT.

Wiele europejskich krajów już dziś boryka się z brakiem specjalistów w dziedzinie IT, zwłaszcza w obszarach związanych z bezpieczeństwem danych. Niełatwo jest zweryfikować posiadaną wiedzę, tym bardziej, że często jest ona nabywana w sposób nieformalny, nierzadko już podczas pracy w danej firmie. Trudności przysparza również fakt, że wymagania związane z tym obszarem są niezwykle zmienne i mają krótki cykl życiowy.

Głównym wyzwaniem w ramach projektu TeBelSi będzie możliwość identyfikacji wykwalifikowanych ekspertów ds. bezpieczeństwa informacji.

Wymiana wiedzy i doświadczeń na poziomie międzynarodowym przyczyni się do rozwiązania problemu niedoboru wykwalifikowanych pracowników i ułatwi weryfikację ich kwalifikacji.

Koordynatorem projektu jest Centrum Badań Gospodarczych dla małych i średnich przedsiębiorstw na Uniwersytecie w Bayreuth, partnerami: SCV StudioCentroVeneto s.a.s. di Antonio Brunello & C. z Włoch, Uniwersytet Mykolo Romerio z Litwy, Hafelekar Unternehmensberatung Schober GmbH z Austrii oraz Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu.