Poznaj nas bliżej...

NOWOŚĆ! Studiuj detektywistykę w WSBiNoZ!

« wróć

Rozpoczęliśmy rekrutację na nowy kierunek studiów w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi – Bezpieczeństwo Wewnętrze ze specjalnością: Detektywistyka i Wywiad Gospodarczy! W trakcie trzyletnich studiów licencjackich  studenci zdobywają wiedzę z takich obszarów jak: Nauka o państwie i prawie; Bezpieczeństwo wewnętrzne w UE; System bezpieczeństwa wewnętrznego; Bezpieczeństwo państwa; Ochrona osób, mienia, obiektów i obszarów; Prawne aspekty wykonywania usług detektywistycznych; Wybrane aspekty prawa karnego, wykroczeń i dowodowego; Ochrona danych osobowych i informacji niejawnych; Psychologia emocji i stresu; Podstawy kryminologii i kryminalistyki.

Studiowanie specjalności Detektywistyka i wywiad gospodarczy umożliwi zdobycie wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa, zasad wykonywania zawodu detektywa i prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na świadczeniu usług detektywistycznych. Studenci zostaną zapoznani ze specyfiką świadczenia usług detektywistycznych w obszarach: spraw kryminalnych (zwłaszcza w zakresie przeciwdziałania przestępczości gospodarczej, ujawniania przestępstw przeciwko mieniu), prowadzenia działalności gospodarczej (sprawdzanie wiarygodności kontrahentów, sposobów ustalania składników majątku dłużników), spraw z zakresu prawa rodzinnego.

Zapisz się już dziś!