Psychologia

więcej

Studia z przyszłością

więcej

Dietetyka

więcej
Pedagogika
więcej
Kosmetologia
więcej
Bezpieczeństwo wewnętrzne
więcej
Studia podyplomowe
więcej

Trychologia – ostatnia deska ratunku dla zniszczonych włosów

« wróć

Trycholog to osoba, która dba, by Twoje włosy były grube i zdrowe. Można go nazwać kosmetologiem od włosów, ale tak naprawdę jest to całkiem odrębna profesja. Bezpośrednią przyczyną rozwoju tej specjalności jest stale rosnąca skala problemów ze skórą głowy oraz włosami.

 

Zadaniem trychologa jest nie tylko pielęgnacja skóry głowy w trakcie specjalistycznych zabiegów, ale także diagnoza problemów skóry głowy i włosów. Posiada on rozległą wiedzę dotyczącą wzrostu i regeneracji włosów, która pozwala mu dbać o ich kondycję i przeciwdziałać wypadaniu.

 

Usługi świadczone przez trychologa wspierają często leczenie farmakologiczne prowadzone przez lekarzy (np. w przypadku łuszczycy, łupieżu, nadmiernego wypadania włosów, łysienia o różnym podłożu, zaburzeń hormonalnych, cukrzycy, nowotworów), albo wręcz je zastępują – w sytuacjach, gdy przyczyny problemów z włosami są pozachorobowe (zła dieta, zmęczenie, źle dobrane środki pielęgnacji i stylizacji włosów).

 

Bardzo często wizyta u trychologa to ostatnia deska ratunku dla kobiet, które same doprowadziły do osłabienia włosów. Dla włosów szkodliwe jest m.in. regularne farbowanie i nadwyrężanie ich w trakcie częstych zabiegów stylizacyjnych.

 

Trychologia to dziedzina nauki i praktyki z pogranicza kosmetologii i medycyny estetycznej. Można się jej uczyć w ramach kursów albo osobnych studiów magisterskich z trychologii (przeważnie są to 2-letnie studia II stopnia).

created by: Strony Internetowe Łódź