Poznaj nas bliżej...

Z Medyka wychodzą Najlepsi!

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, zwana przez Studentów „Medykiem”, rozpoczęła swoją działalność 21.09.2006 Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Przez ostatnią dekadę Uczelnia stale rozwija się i poszerza swoją ofertę; stawiając na wysoką jakość kształcenia i praktyczną naukę zawodu z sukcesem wyprzedza konkurencję. Na studia z kosmetologii, dietetyki, pedagogiki czy bezpieczeństwa wewnętrznego do WSBiNoZ w Łodzi przyjeżdżają chętni z całego regionu a nawet z najdalszych zakątków Polski.

Doświadczona kadra, wybitni specjaliści, praktyczna nauka zawodu

Współpracując ściśle z najlepszą kadrą akademicką oraz fachowcami - praktykami - z zakresu nauk medycznych, udało zbudować się Uczelnię, w której obecnie kształcić się blisko 600 studentów na studiach I i II stopnia oraz drugie tyle na studiach podyplomowych. Doskonały odbiór „Medyka” w środowisku to oferowany program studiów, skonstruowany w taki sposób by Absolwenci, obok niezbędnej wiedzy teoretycznej i encyklopedycznej byli przede wszystkim przygotowani do przyszłej kariery zawodowej.

Profesjonalne zaplecze dydaktyczne

„Medyk” to także nowoczesne zaplecze dydaktyczne. Uczelnia dysponuje w pełni wyposażonymi w sprzęt pracowniami: kosmetologiczną Klapp, podologiczną Podopharm, masażu Habys, wizażu i stylizacji, technologii żywności i laboratorium chemicznym. Komfortowe wnętrza budynku dydaktycznego dają miłe odczucia estetyczne i zachęcają do pracy. Partnerami w kształceniu są znane i cenione firmy z zakresu medycyny, kosmetyki, zdrowia oraz naukowcy i praktycy uznawani za autorytety w swych dziedzinach.

Kosmetologia na miarę XXI wieku

Największe atuty tego kierunku to dobrze dobrana, profesjonalna kadra wykładowców, ciekawy, niebanalny program studiów, baza dydaktyczna Uczelni, na którą składają się doskonale wyposażone pracownie i wreszcie  praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka! Oprócz wykładów i ćwiczeń w siedzibie uczelni, zajęcia odbywają się także w wyspecjalizowanych ośrodkach odnowy biologicznej, klinikach dermatologii, kosmetologii i medycyny estetycznej.

Pedagog to nie tylko nauczyciel

Uczelnia przekonuje, że pedagog to nie tylko nauczyciel pracujący w szkole i opiekujący się dziećmi, pedagog to także osoba, która opiekuje się oraz współpracuje z ludźmi dorosłymi czy starszymi. Pedagoga spotkamy zatem w szkole, zakładzie poprawczym, zakładzie karnym, ale także w domu spokojnej starości. Pedagog to osoba zajmująca się prewencją kryminalną, profilaktyką zagrożeń społecznych czy terapią środowiskową. Studenci kierunku pedagogika uczestniczą zarówno w wykładach, ćwiczeniach, warsztatach, zajęciach projektowych, jak i w zajęciach terenowych.

Dietetyk - zawód z przyszłością

Na świecie jest już ponad 2,1 miliarda osób zmagających się z nadwagą i otyłością. Pandemia otyłości, w połączeniu z modą na zdrowy tryb życia i szczupłą sylwetką, sprawiła, że dietetyk nie jest już zawodem niszowym. Wiedza dietetyka potrzebna jest jednak nie tylko osobom z zaburzeniami odżywiania, ale pacjentom,  którzy cierpią na przewlekłe choroby układu pokarmowego, nerek, choroby metaboliczne, układu krążenia. Prawidłowo dobrana dieta jest obecnie niezbędnym elementem procesu leczenia.

Bezpieczeństwo wewnętrzne

Sytuacja międzynarodowa oraz dynamika przemian społeczno-politycznych na świecie,  a także członkostwo Polski w NATO powoduje wzrost zapotrzebowania na pracowników zajmujących się m.in. ochroną informacji i innymi zagadnieniami z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego. Studenci specjalności detektywistyka i wywiad gospodarczy zostaną zapoznani ze specyfiką świadczenia usług detektywistycznych w obszarach: spraw kryminalnych, zwłaszcza w zakresie przeciwdziałania przestępczości gospodarczej, ujawniania przestępstw przeciwko mieniu, prowadzenia działalności gospodarczej (sprawdzanie wiarygodności kontrahentów, sposobów ustalania składników majątku dłużników), spraw z zakresu prawa rodzinnego.

STUDIUJCIE Z NAMI!

ZAPRASZAMY!