Kosmetologia

Specjalności

SPECJALNOŚĆ: MENADŻER OŚRODKÓW SPA I WELLNESS

Specjalność Menadżer ośrodków SPA i Wellness to program kształcenia, który został stworzony w odpowiedzi na potrzeby rynku usług kosmetologicznych, wykonywania interdyscyplinarnych zadań zawodowych łączących ze sobą wiedzę specjalistyczną z obszaru SPA i Wellness, umiejętności zarządzania zasobami ludzkimi, opartych na znajomości mechanizmów rynku usług oraz cech lidera, które Absolwent wybierając specjalność dostrzegł u siebie i rozwinął w czasie studiów, a które często uniemożliwiają wykonywanie zadań typowych dla pracy kosmetologa w bezpośrednim kontakcie z Odbiorcą/Klientem usług kosmetologicznych.

 

Absolwent posiada kwalifikacje i umiejętności w zakresie:

 • zarządzania obiektem spa and wellness
 • kierowania zespołem kosmetologów w klinikach medycyny estetycznej i kosmetologii
 • planowania i realizowania działań marketingowych związanych z branżą usług kosmetologicznych , spa and wellness
 • bycia liderem w sektorze usług spa i wellness oraz kosmetologicznych
SPECJALNOŚĆ: SPECJALISTA W MODELOWANIU CIAŁA

Wraz z rozwojem zakresu usług SPA&Wellness, powstaje zapotrzebowanie na pogłębione umiejętności masażu jako „narzędzia” profesjonalnej pielęgnacji ciała, a często także wspierania procesu leczenia chorób, których objawy można redukować masażem relaksacyjnym, czy drenażem limfatycznym.

 

Masaż modelujący ciało staje się narzędziem osiągania "ładnej" sylwetki, a stresujący tryb życia, powodujący coraz większe zainteresowanie „relaksem” wzmacnia popyt  na tego typu usługi.

Rosnąca popularność ośrodków SPA poza miejscem zamieszkania, generuje wymagania pracodawców odnośnie umiejętności pracownika w zakresie wykonywania różnego rodzaju masaży w celu modelowania ciała, działania relaksacyjnego, często też posiadania umiejętności poprowadzenia zajęć ruchowych jako holistyczne podejście do potrzeb Klienta. Dążenie do spełnienia oczekiwań pracodawcy w tym zakresie, przyczynia się do otwarcia takiej specjalności dla studiów II stopnia jako formy rozszerzenia wiedzy i umiejętności Studenta.

 

Absolwent posiada kwalifikacje i umiejętności w zakresie:

 • pielęgnacji ciała ze szczególnym uwzględnieniem masażu modelującego
 • drenażu limfatycznego
 • masażu klasycznego ciała
 • masażu relaksacyjnego
 • masaży alternatywnych
 • pielęgnacji ciała w strefie wellness
 • pielęgnacji ciała w zakresie hydroterapii
 • pielęgnacji ciała w zakresie detoksu i pojędrniania
SPECJALNOŚĆ: PODOLOG

Podologia to nauka zajmująca się badaniem, diagnozowaniem i leczeniem wad, zniekształceń  i zaburzeń funkcji stóp. Zaliczana do nauk medycznych. Zakresem obejmuje pogranicze nauk dermatologicznych, kosmetologicznych, ortopedycznych i fizjoterapeutycznych. Podolog samodzielnie diagnozuje zmiany patologiczne na stopach i przeprowadza odpowiednie zabiegi lub kieruje pacjenta do lekarza specjalisty, w przypadku gdy zdiagnozowane zmiany wymagają interwencji chirurgicznej.

Ukończenie specjalności „podologia”, wyposaża absolwenta w wiedzę i umiejętności pozwalające na rozpoznanie chorób stóp, diagnozowaniem, planowanie i przeprowadzanie terapii podologicznej, udzielenie pacjentowi wskazówek dotyczących pielęgnacji stóp i nóg, stosowania specjalistycznych preparatów kosmetycznych i podstawowych środków farmaceutycznych, wykonywanie zabiegów  leczniczych, korekcyjnych i pielęgnacyjnych odciążających szczególnie zagrożone miejsca. Biorąc pod uwagę rozwój podologii, deficyt na rynku, na specjalistów z tej dziedziny oraz zapotrzebowanie na leczenie chorób stóp, ukończenie tej specjalności znacznie zwiększy atrakcyjność absolwenta na rynku pracy i ułatwi znalezienie satysfakcjonującej pracy.

 

Absolwent posiada kwalifikacje i umiejętności w zakresie:

 • diagnozowania chorób stóp
 • pielęgnacji kończyn dolnych w tym uwzgledniając ćwiczenia ruchowe  modelujące kończyny dolne i odciążające bolesne miejsca
 • zabiegów podologicznych wykonywanych na stopach: cukrzycowych, z hiperkeratozą, modzelami, nagnotkami, wrastającymi paznokciami etc.
SPECJALNOŚĆ: TRYCHOLOG

rychologia jest nową, dynamicznie rozwijającą się na świecie dziedziną nauki i praktyki. Mimo, iż nie można jednoznacznie wskazać jej miejsca w kosmetologii (raczej jest to pogranicze kosmetologii i medycyny estetycznej), to ulokowanie opisujących ją efektów kształcenia dotyczących wiedzy i umiejętności w specjalności na kierunku kosmetologia na poziomie studiów II stopnia wydaje się zasadne, co potwierdzają światowe standardy kształcenia w tej profesji.

Bezpośrednią przyczyną dynamicznego rozwoju trychologii jest przede wszystkim rosnąca skala problemów zdrowotnych ludzi w obrębie skóry głowy i włosów, a wraz z tym zapotrzebowanie na usługi wspierające leczenie farmakologiczne prowadzone przez lekarzy (np. łuszczyca, łupież, nadmierne wypadanie włosów, łysienie o różnym podłożu, zaburzenia hormonalne, cukrzyca, nowotwory)  lub wręcz je zastępujące w sytuacjach, gdy przyczyny problemów są pozachorobowe (wynikają np. ze złej diety, zmęczenia, nieodpowiednio dobranych środków pielęgnacji i stylizacji włosów). Dodać należy, że w tzw. standardach piękna, wpisanych we współczesną modę i kulturę, piękne włosy są jednym z ważniejszych elementów postrzegania wyglądu człowieka i oceny w kategorii atrakcyjności.

Specjalista Trycholog nie tylko umie wskazać korzystne terapie w problematyce owłosionej skóry głowy, ale również przeprowadza zabiegi pielęgnacyjne i upiększające na włosy.

 

Absolwent posiada kwalifikacje i umiejętności w zakresie:

 • pielęgnacji skóry owłosionej głowy
 • wykonuje zabiegi pielęgnacyjne w obrębie skóry owłosionej głowy, włosów
 • dobiera odpowiednie terapie służące zdrowej kondycji włosów i skóry owłosionej głowy
 • planuje programy pielęgnacyjne wzmacniające włosy
 • diagnozuje problemy skóry owłosionej głowy i włosów

created by: Strony Internetowe Łódź