Kosmetologia

Ścieżka kształcenia

SPA I ODNOWA BIOLOGICZNA Z ELEMENTAMI DIETETYKI

Studia SPA i odnowa biologiczna wyposażą Cię w szeroką wiedzę

Kosmetologia to dziedzina, która ciągle się rozwija i korzysta z coraz to bardziej zaawansowanych technologii. Zwiększa się liczba miejsc oferujących profesjonalne usługi wpływające na zdrowy wygląd i nastrój - w tym wykwalifikowane zabiegi. Aby być znakomitym specjalistą w tej dyscyplinie, trzeba połączyć doświadczenie z ciągłym kształceniem się. Studenci, którzy ukończą kierunek kosmetologia, mają szeroki wachlarz możliwości zawodowych, między innymi dlatego kierunek ten cieszy się coraz większą popularnością. W związku z tym oferujemy Państwu jedną z podgałęzi tej rozbudowanej dziedziny, popularną ścieżkę kształcenia, w nowej interdyscyplinarnej odsłonie - studia SPA i odnowa biologiczna z elementami dietetyki. Studia w tym obszarze łączą trzy główne, najaktualniejsze nurty wiedzy medycznej: Dietetykę, Kosmetologię i Fizjoterapię. To sprawia, że student tego kierunku uzyska wszechstronną wiedzę i praktyczne umiejętności, które pozwolą mu reprezentować holistyczne podejście do pacjenta. A co to właściwie oznacza? Jest to przede wszystkim nastawienie na profesjonalną współpracę z klientem. A wszystko to w celu uzyskania jego pełnej satysfakcji.

Takie podejście do pacjenta już przy pierwszej wizycie w gabinecie kosmetycznym pomaga w ustaleniu diagnozy i zaplanowaniu szeregu zabiegów, które przyniosą nie tylko zadowolenie, ale także zauważalne efekty. Kończąc studia SPA i odnowa biologiczna, absolwenci zostają specjalistami w swojej dziedzinie – cenionymi pracownikami gabinetów SPA i nie tylko.

Studia SPA i odnowa biologiczna z elementami dietetyki, to ścieżka kształcenia, która przygotowuje absolwenta do pracy z pacjentami odczuwającymi potrzebę poprawy zdrowia, kondycji, wyglądu i samopoczucia. Studenci kierunku studiów SPA i odnowa biologiczna oprócz wykształcenia kosmetologicznego zdobywają wiedzę na temat specjalistycznych zabiegów na ciało i pielęgnacji urody.
Dzięki ukończeniu tej ścieżki kształcenia, absolwent oprócz uzyskania wiedzy w powyższym aspekcie, posiądzie również wykształcenie z zakresu żywienia człowieka zdrowego. To daje mu kwalifikacje do planowania racjonalnego żywienia - w tym planowania potraw wchodzących w skład poszczególnych diet zgodnie z obowiązującą klasyfikacją i normami żywieniowymi.

Program kształcenia na studiach SPA i odnowa biologiczna

W trakcie studiów SPA i odnowa biologiczna student zdobywa wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu:

 • wykorzystania i obsługi aparatury kosmetycznej SPA,
 • medycyny fizykalnej - laseroterapia,
 • krioterapia,
 • ultradźwięki,
 • balneologii i balneoterapii,
 • aromaterapii,
 • fitoterapii,
 • dietetyki,
 • alternatywnych technik masażu i technik fitness – jako zdrowie poprzez ruch,
 • zarządzania firmą i marketingu.
PODOLOGIA

Studia z zakresu podologii pozwolą Ci zdobyć atrakcyjny zawód

Podolog jest specjalistą z zakresu leczenia chorób stóp. Nazwa jego profesji sugeruje związek z medycyną, jednak ten zawód jest bardziej połączony z kosmetologią. Podologia to nauka zajmująca się badaniem, diagnozowaniem i leczeniem wad, zniekształceń i zaburzeń funkcji stóp. Zabiegi o charakterze podologicznym są różnorodne, i mimo że jest to specjalizacja kosmetologiczna, to wymaga od osoby praktykującej ten zawód wiedzy m.in. z zakresu nauk medycznych.

W Polsce wiedza z obszaru podologii jest jeszcze mało rozpowszechniona i dopiero raczkująca, natomiast w niektórych krajach Europy Zachodniej funkcjonuje od początków XXI wieku jako ściśle określony dział nauk medycznych. W tych miejscach zawód podologa jest usankcjonowany prawnie i uzyskuje się go po skończeniu dwuletnich specjalistycznych szkół i zdaniu egzaminu państwowego. Na razie w Polsce nadal jest to zawód niesklasyfikowany, ale możemy przypuszczać, że w perspektywie kolejnych kilku lat ulegnie to zmianie.

Mimo krótkiego stażu tej profesji w Polsce liczba gabinetów podologicznych z miesiąca na miesiąc wzrasta, a deficyt specjalistów z tej dziedziny, znacznie ułatwia absolwentom studiów podologicznych znalezienie satysfakcjonującej pracy. Dlatego wychodzimy naprzeciw potrzebom rynku pracy i przedstawiamy Państwu jeden z naszych kierunków – studia podologiczne.

Studia podologiczne – plan kształcenia

Dzięki uzyskanej wiedzy podczas kształcenia się na studiach podologii absolwent potrafi podjąć się profilaktyki i leczenia stóp. Przede wszystkim jest on w stanie rozpoznać różne choroby stóp i udzielić pacjentowi wskazówek dotyczących ich leczenia i pielęgnacji. Fachowa wiedza, jaką uzyska student, pozwoli mu też w przyszłości na stosowanie specjalistycznych preparatów kosmetycznych i podstawowych środków farmaceutycznych. Będzie mógł on także wykonywać zabiegi korekcyjne i pielęgnacyjne.

Zakres treści programowych tej ścieżki kształcenia obejmuje wykłady i zajęcia praktyczne z zakresu:

 • dermatologii,
 • flebologii,
 • diabetologii,
 • ortopedii,
 • fizjoterapii,
 • refleksologii.

Szeroka gama przedmiotów, jakie znajdują się w programie studiów podologicznych na naszej uczelni, pozwala studentom nabyć specjalistyczną wiedzę i kompetencje m.in. do wykonywania specjalistycznych zabiegów związanych z wrastającymi paznokciami, usuwaniem hiperkeratozy i modzeli, rekonstrukcji uszkodzonej płytki paznokciowej, zakładania klamer korygujących, stosowania drenażu limfatycznego kończyn dolnych, a także innych technik masażu poprawiających kondycję stóp i nóg. W obszarze refleksologii, ścieżka kształcenia obejmuje zajęcia praktyczne z refleksoterapii.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą studiów podologii, które wyposażą każdego absolwenta w praktyczną wiedzę i pozwolą zyskać atrakcyjny, niszowy zawód!

 

created by: Strony Internetowe Łódź