Kosmetologia

Opis kierunku

KOSMETOLOGIA I STOPNIA

Tryb: stacjonarne i niestacjonarne
Czas trwania: 3 lata
Tytuł po zakończeniu nauki: licencjat

 

INFORMACJE OGÓLNE

Kosmetologia to kierunek, który został zakwalifikowany w obszarze nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej. Kosmetolog zatem to specjalista zajmujący się poprawianiem i przywracaniem urody. Zajmuje się szeroko pojętą  profilaktyką, której głównym celem jest opóźnienie zewnętrznych oznak starzenia się oraz zachowaniem jak najdłużej sprawności życiowej skóry. Studenci zdobywają wiedzę szczegółową z zakresu kosmetologii oraz ogólną z zakresu anatomii, fizjologii, patofizjologii, biochemii, histologii, dermatologii, immunologii, onkologii skóry, medycyny estetycznej, toksykologii, receptury kosmetyku, laseroterapii, chemii surowców kosmetycznych, sensoryki, perfumerii, etyki oraz nauk o zdrowiu. Absolwenci kierunku posiadają umiejętności diagnostyki skóry, wiedzą, jak dobrać odpowiedni rodzaj zabiegu kosmetologicznego, potrafią wykonywać zabiegi z zakresu kosmetologii estetycznej pielęgnacyjnej, upiększającej i leczniczej z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń oraz preparatów.

ATUTY KIERUNKU


PRAKTYKA
60% zajęć to zajęcia praktyczne prowadzone w  profesjonalnie urządzonych pracowniach specjalistycznych: kosmetologicznej, masażu, podologicznej, wizażu i stylizacji, trychologicznej.


PRESTIŻ
Współpraca z wiodącymi markami w branży: KLAPP COSMETICS, PODOPHARM, HABYS.


NOWOCZESNY PROGRAM
Program studiów przygotowany zgodnie z najnowszymi trendami współczesnej kosmetologii w tym wzbogacony o elementy kosmetologii estetycznej takie jak: mezoterapia bezigłowa, mikroigłowa, igłowa, kwasy medyczne, radiofrekwencja, elektroporacje, elektrostymulacje.


DOŚWIADCZONA KADRA
Wykwalifikowana kadra praktyków: lekarzy, kosmetologów, dermatologów, fizjoterapeutów, wizażystów.


DODATKOWE POKAZY, KURSY, SZKOLENIA
Możliwość uczestnictwa w atrakcyjnych kursach i szkoleniach podnoszących kompetencje, zakończonych certyfikatami.

 

created by: Strony Internetowe Łódź