Dietetyka

więcej

Opis kierunku

Kierunek Dietetyka z Certyfikatem "Studia z przyszłością" oraz Certyfikatem Nadzwyczajnym "Lider Jakości Kształcenia"

DIETETYKA - II STOPNIA

Tryb: stacjonarne i niestacjonarne

UWAGA! Nowość! Możliwość studiowania online

Czas trwania: 2 lata

Tytuł: magister

 

INFORMACJE OGÓLNE:

Studia II stopnia na kierunku Dietetyka przeznaczone są dla absolwentów I stopnia kierunków: dietetyka, technologia żywności i żywienia, zdrowie publiczne i pokrewnych, związanych z żywieniem, a także osób posiadających dyplom ukończenia innych studiów wyższych (pierwszego stopnia lub drugiego stopnia lub jednolitych magisterskich), którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu dietetyki.

Dietetyka jest dziedziną dynamicznie rozwijającą się w ostatniej dekadzie, a temat żywienia ludzi jest zawsze aktualny.

Uwzględniając kilkuletnie doświadczenia na kierunku Dietetyka na poziomie I stopnia, śledząc na bieżąco aktualne doniesienia naukowe i odpowiadając na potrzeby rynku stworzyliśmy II stopień studiów, który dedykowany jest osobom, które pragną poszerzyć swoją wiedzę z zakresu dietetyki, wybierając jedną z czterech oferowanych ścieżek kształcenia.

 

ATUTY KIERUNKU

PRAKTYKA

Oprócz wiedzy teoretycznej studenci uczestniczą w zajęciach praktycznych w profesjonalnie urządzonych pracowniach specjalistycznych: dietetycznej, technologii żywności, laboratorium chemicznym.

PRESTIŻ

Studenci mogą odbywać staże i praktyki w renomowanych szpitalach i klinikach. Studia oparte są na Europejskim Systemie Punktów Kredytowych (ECT S), który umożliwia uznanie okresu studiów odbywanych w innych uczelniach w kraju i za granicą.

PEWNA PRACA

Program studiów oraz proponowane ścieżki kształcenia są opracowane zgodnie z najnowszymi trendami i osiągnięciami w dziedzinie dietetyki oraz odpowiadają zapotrzebowaniu na rynku pracy.

NOWOCZESNE PROGRAMY

Studenci korzystają z profesjonalnych programów komputerowych dla dietetyków DietetykPro i Dietico, które w łatwy sposób pozwalają stworzyć zaawansowane jadłospisy dietetyczne.

DOŚWIADCZONA KADRA

Wykwalifikowana kadra praktyków: dietetyków, lekarzy, psychologów.

 

created by: Strony Internetowe Łódź